TORKU; Lezzette yeni bir başlangıç, yeni bir eşik

               Torku Markası, Bir Üretici Kooperatifi Olan Konya Şeker’in Vizyoner Bakış Açısının Sonucu Olarak 2007 Yılında Ortaya Çıktı. Arkasında 900 Bin Çiftçinin Yer Aldığı Konya Şeker’in Şekerle Başlayan Çikolata Çeşitlerine, Bisküviye, Lokuma, Sert Şekerlemeye, Helvaya, Et Ve Süt Ürünlerine Hatta Dondurulmuş Gıdaya Kadar Uzanan Geniş Bir Ürün Yelpazesini Torku Markası Altında Üretmeye Başlamasının Temel Iki Amacı Vardı. Konya Şeker, Torku Markasıyla Hem Üretici Ortaklarının Refahını Artırmayı Hem De Tüketicilere Tohumundan Ambalajına Her Adımını Kontrolü Altında Tuttuğu Yüzde 100 Doğal, Güvenli, Kaliteli Ürünler Sunmayı Hedefledi.

           

        İlk Adım 1950’Li Yılların En Zorlu Şartlarında Kurulup Ülke Ekonomisine Yıllarca Büyük Bir Özveriyle Hizmet Etmiş Konya Şeker Fabrikası’nda Atıldı. Fabrika, 50 Milyon Dolarlık Yatırımla Rehabilite Edildi Ve Üretimin Verimliliği Artırıldı. 2003 Yılında Dünyanın En Modern Şeker Fabrikalarından Biri Olan Çumra Şeker Fabrikası Ile Birlikte Toplam 11 Tesisten Oluşan Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nin Temeli Atıldı Ve Bu Dev Yatırım 2004 Yılında Faaliyete Girdi. Bu Adımlarla Konya Şeker, Iki Fabrikasında Türkiye’deki Toplam Şeker Üretiminin Yüzde 22’Sini Gerçekleştirmeye Başladı. Bu Üretim Gücü, Yönetimin Vizyoner Bakışıyla Birleşerek Katma Değerli Son Tüketiciye Yönelik Yeni Ürünlerin Çoğalmasını Ve Hepsinin Tek Bir Çatı Marka Altında Toplanmasını Sağladı

            Torku, Verimliliğini Artıran Ve Hızla Büyüyen Bu Üretici Kooperatifinin Meyvesi; Yüzde 100 Doğal, Güvenli Ürünlerin Çatı Markası Oldu.