Zengin Bir Tarih : Dünyayı Yenilemek ve Fark Yaratmak

             CCI (Coca-Cola İçecek) Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Ürdün, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Suriye olmak üzere 11 ülkede toplam 30 şişeleme ve 3 meyve işleme tesisi ile faaliyet gösteren ve 10.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan çok uluslu bir içecek şirketidir.

              CCI, The Coca-Cola Company ve Monster Energy Beverage Corporation’ın gazlı ve gazsız içeceklerinin üretim, dağıtım ve satışının yanı sıra bağlı ortaklığı Anadolu Etap İçecek (Anadolu Etap Penkon Gıda ve İçecek Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) aracılığıyla meyve suyu konsantresi üretimi gerçekleştirmektedir.

              CCI’ın hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (BIST) “CCOLA.IS” sembolü altında işlem görmektedir.

CCI Türkiye
               Türkiye’de ilk olarak 1964 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2002 yılında CCI çatısı altında toplanmıştır. CCI Türkiye, İstanbul’daki genel merkezi ile birlikte Türkiye çapında 10 şişeleme fabrikası ve bağlı ortaklığı Anadolu Etap İçecek (Anadolu Etap Penkon Gıda ve İçecek Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) ile birlikte 3 meyve işleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.